POLESTAR 2 BST EDITION 230'A MERHABA DEYIN!

Toplam üretimi 230 adet olacak.

Polestar, Polestar 2'nin BST edition 270'ten sonraki ikinci sınırlı üretim versiyonu olan BST edition 230'u tanıtarak şovuna devam ediyor. "Polestar Engineered" olarak adlandırılan portföyünün bir parçası olarak geliştirilen Polestar 2 BST edition 230, performans tasarımı ayrıntılarına daha fazla önem veriyor.

Aracın renginde, özel yeşil "Nebula" boyası ve kısmen geri dönüştürülmüş "Nubuk" kumaştan yapılan koltuklar ve direksiyon simidi kaplamaları adına MicroSuede kumaş varlığını gösteriyor. Bununla birlikte aracı satın almak isteyenler, gövde için "Uzay Siyahı" boya seçeneğine ve her iki gövde rengi için isteğe bağlı tam boy gövde şeridi seçeneğine de erişebiliyorlar.

Diğer stil yükseltmelerinden de bahsedecek olursak, gövde renginde boyanmış eşikler ve çok parlak siyah kaplama ile ayna kapaklarından bahsedebiliriz. Polestar CEO'su Thomas Ingenlath, "BST edition 230 gibi sınırlı sürümler, renkleri, grafikleri ve malzemeleri daha hızlı ve daha yaratıcı yollarla keşfetmemizi sağlıyor" ifadelerini kullandı. 

Polestar 2 BST edition 230, toplamda 473 beygir gücü ve 680 Nm tork sağlayan çift motorlu bir elektrikli aktarma organı ile geliyor. Bu da aracın 0'dan 100 km/sa hıza 4.4 saniyede çıkmasını ve 205 km/sa azami hıza ulaşmasını sağlıyor. Ufak bir dipnot: Bu özel sürüm, ilk olarak orijinal Polestar 2 BST sürüm 270'te uygulanan tüm şasi yükseltmelerini bünyesinde barındırıyor.

Bunu da oku

Bu yükseltmeler arasında 25 milimetre daha düşük sürüş yüksekliği, özel olarak geliştirilmiş Öhlins 2 yönlü ayarlanabilir amortisörler, yüzde 20 daha sert yaylar ve benzersiz 21 inç dövme alaşım jantlar bulunuyor. Polestar 1'den ilham alan ve göz bebeklerimizin büyümesine neden olan siyah jantlar, BST versiyonu otomobiller için özel olarak geliştirilmiş 245/35R21 Pirelli P Zero lastikler ile pekiştiriliyor.

Haberimizin sonlarına doğru gelirken, Polestar'ın Avrupa ve Kuzey Amerika pazarları için bu özel üretim aracından toplamda 230 adet üreteceğini hatırlatmak isteriz. Müşteriler, 2023'ün üçüncü çeyreğinden itibaren teslim edilmesi planlanan aracı Polestar.com'dan sipariş verebilir.

Source: Polestar

2023-03-22T13:19:52Z dg43tfdfdgfd